Arog Ne Demek, Arog 'un Anlamı Nedir?

G.O.R.A filmini izledik! Beğenen de oldu beğenmeyen de. Ancak insanlar, hernekadar küfürlü de olsa gülmek için heyecanla G.O.R.A serisinin devamı olan A.R.O.G filmini bekliyor.

Gösterime girecek olan filmin merak uyandırdığı kesin. Ancak merak konusu sadce ne kadar güleceğimizle alakalı değil galiba. Mesela bunlardan bazıları; A.R.O.G ne demek, neden hepsi büyük harf ve neden aralarında nokta işareti var gibi.

Ben G.O.R.A filmi için Cem YILMAZ ile yapılan bir söyleşiyi izlemiştim TV 'de ve harfler arasına nokta koymanın çok önemli olmadığını sadece ismi sıradanlıktan çıkarıp marka haline getirmek istediklerini ve amaçlarına da ulaştıklarını dile geitiryordu. Yani aralara gelen nokta işaretinin pek de önemi olduğu söylenemez.

Ancak AROG nedir ve AROG ne demek sorusu sorulunca kendisine, konuyu geçiştirip ciddi bir açıklama yapmadı. Hatta seyircide bir gizem oluşturması adına gizlediklerini dahi söylemişti. Yani diyeceğim AROG 'un ne anlama geldiği bizim hayal gücümüze kalmış...

G.O.R.A için: Galaksi Ortasında Romantik Adam yorumu yapılmıştı. Peki ya;
A.R.O.G için: ?

Yorumlarınızı bekliyorum, sizce AROG ne demek?


İşte yeni AROG fragmanları:13 Yorum:

Adsız dedi ki...

AROG ne demek derseniz bence AROG'un anlamı Arif Radar Olduğunu Gördü evet saçma oldu ama ne bileyim işte :)

Adsız dedi ki...

arkadaşım cem yılmaz G.O.R.A nın acılımını kendisi yapmıstır.. ve acılımı Galaksi Ortasında Romantik Adam deil; (Güzel Olmazsa Reaksyon Almaz dır. Saygılarımla

Blogumdan dedi ki...

Merhaba @İsimsiz;
Ben Yılmaz 'ın Gani Müjde ile yaptığı söyleşiyi NTV 'de izledim ancak ısrarla sorulduğu halde tek kelime etmedi :) Yİne de güzel bir açılım teşekkürler.

isimli dedi ki...

karışıq bişey olmalı bu.
ADAM-ROMANTİK-ORTASINDAKİ-GALAKSİ dicem tabiki yanlış.
Karışıq...

Adsız dedi ki...

arkadaşlar dikkatle bakın işte arog goranın simetrisini oluşturuyo yani tersten okuyun onun için özel olsa gerek

Adsız dedi ki...

anne rüyamda o. gördüm olsunmu arkadaslar

Adsız dedi ki...

Yahu o kadar düşündüm arog ne demek bir şey uyduramadım :)

Adsız dedi ki...

dikkat ettiyseniz arog ve gora argoyu oluşturuo

Adsız dedi ki...

Adam Romantik Ortam Gergin nasıl arkadaşlar ???????

Adsız dedi ki...

BENCE MADEM GERİYE DÖNÜŞ VAR FİLME AÇILIMINDA DA GERİYE DÖNÜŞ OLMALI, MADEM AROG'UN ANLAMI:Güzel Olmazsa Raeaksiyon Almaz İSE; AROG'UN ANLAMI DA ALMAZ REAKSİYON OLMAZSA GÜZELDİR.

Adsız dedi ki...

*Arabesk Ruhlu Orangutan Goturen

Adsız dedi ki...

bence arog şöyle birşey arif rokete osurarak girdi demek

Adsız dedi ki...

Başka şeyler okurken internette bu blogu gördüm. yazmadan geçemedim. :)

Cem Yılmaz'ı göndermeler yapan, aynı zamanda da hayal gücü yüksek bir insan olarak izledik bu zamana kadar. Bence "herkesin yüklediği anlamdan" ibaret olabilir.

Birde, argo/küfür içeren her yayının engellenmesi ya da "bak filmde yine Argo var çocuklar sizi örnek alıyor" sözlerinden sıkılan Cem Yılmaz filmin ismini de "argo"dan türeticem G.O.R.A yaptım şimdi de A.R.O.G olsun düşünüp durun demiş olabilir ... :))) Cem Yılmaz gösterilerinde bazen bir konuya değinirdi takip edenler bilir, sinemaya tiyatro konser gibi yerlere gidip "hmmmm şimdi bura 3000 kişi varsa biletide şu paraya sattıysa ooohh iyi iş iyi" diye düşünen ve asıl konuyu göz ardı eden insanlara gönderme yapar dalga geçer... Belki Arog ile Gora da da aynı mantık vardır..?? ismi ne olursa olsun konu bu değil ki arkadaşım :D Bak bende o kadar çene yordum ...