Resimlerinizi Slayt Gösterisi Haline Getirin ve Yayınlayın


Gecen günlerde bir kaç resim vardı elimde ve de onları bi web sayfasında slayt gösterisi şeklinde yayınlamak istiyordum.Fakat bir türlü istedigim şekle sokamadım.Aslında bi kaç java kodu işimi görüyordu ama şekil şemal olarak pek beğenmedim ve de zamanım azdı.

Neyse ben sadede geleyim.Resimlerimi slayt gösterisi haline getirmeye çalışırken bir de baktım http://www.authorstream.com/ isimli bir site buldum.

Peki ne işe yarıyor bu site.şöyle, siz bir powerpoint hazırlıyorsunuz ve de bu siteye upload edip aynı youtube gibi birebir izliyorsunuz ve yayınlıyorsunuz.Sadece siz degil isteyen herkes aynı şekilde izleyebiliyor tabi.

Bir nevi YouTube= Video sunumu ise Authorstream = Powerpoint sunumu.Bence youtube kadar populer olmasa da en az onun kadar kendi alanında iddialı olacak gibi geliyor bana...

Peki nasıl kullanacaksınız Authorstream 'i. Dedimya her şey Youtube'da ki gibi.Gidip üye oluyorsunuz ve de powerpoint sunumlarınızı siteye upload edip internette yayınlamaya başlıyorsunuz..

Sitenin diger bir güzel taraflarından bir tanesi de embed kodunu veriyor olması.Yani gerek kendi powerpointlerinizi gerekse sitede begendiginiz powerpointleri kendi sitenizde yayınlayabiliyorsunuz.

Siteden Örnek Bir PowerPoint Sunumu...Slayt Gösterisi0 Yorum: